Książka tygodnia

Witam! Dziś przygotowałyśmy dla Was trochę sensacji. Książka wybrana przez nas to „Zero” Marca Elsberga. Oto kilka słów o fabule: „Dziennikarka Cynthia Bonsant bada okoliczności śmierci przyjaciela swojej nastoletniej córki. Trop wiedzie do niezwykle popularnej platformy internetowej Freeme, która pod pozorem udostępniania różnego rodzaju udogodnień wydobywa od milionów użytkowników coraz więcej informacji i danych. Okazuje się, że każdy, kto z niej korzysta, poddawany jest perfidnej manipulacji. Jednak ktoś ostrzega Cynthię przed potęgą Freemee i jej pracowników powiązanych nawet ze służbami specjalnymi. Tym kimś jest Zero… Im szersze kręgi zatacza prywatne śledztwo, tym większe niebezpieczeństwo grozi dziennikarce. W świecie pełnym kamer, elektronicznych gadżetów i smartfonów ucieczka może okazać się niemożliwa.”

Temat niezwykle ciekawy i bardzo na czasie. Zapraszamy do biblioteki! A. Szymoniak