Dzień Matki

Dzień dobry! Z okazji Dnia Matki, chcemy życzyć wszystkim Naszym mamom samych dobrych chwil. W bibliotece stanęła zaś mini wystawa książek, które opowiadają o tych najważniejszych dla nas osobach.

Przedstawiam Wam krótką historie tego święta w Polsce zaczerpnięta z Wikipedii:

W Polsce przedwojennej obchodzono Dzień Matki (wydaje się, że nie było ustalonej corocznej daty, np. niedziela 13 maja 1934 roku, niedziela 7 maja 1939 roku), przy czym ich organizacją zajmował się PCK.

Dzień Matki (Muttertag) był obchodzony jako ważne święto w Generalnym Gubernatorstwie podczas okupacji niemieckiej (dzień ten był świętem w całej III Rzeszy).

Obecnie w Polsce święto to przypada na 26 maja. W tym dniu matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.