Książka na długi majowy weekend

Witam! Dzisiaj zaczynamy majówkę. Wiadomo, że najlepiej spędzić wolny czas na powietrzu ale równie dobrze możecie zrelaksować się z dobrą lekturą w ręku. Dlatego polecamy Wam dziś całą serię książek z cyklu „Małe kobietki”. To klasyka literatury dziewczęcej autorstwa Louis May Alcott. Ostatnio klasyka kobiecej literatury cieszy się w naszej bibliotece dość dużą popularnością, więc zachęcamy do przeczytania tej serii. Oto kilka słów o fabule pierwszej części cyklu: „Jej bohaterkami są cztery siostry March: rozsądna szesnastolatka Małgorzata, odważna piętnastolatka Ludka, opiekuńcza i wrażliwa trzynastolatka Eliza i obdarzona silnym charakterem, dumna kilkulatka Amelka. Akcja powieści rozgrywa się w czasach wojny secesyjnej w Stanach Zjednoczonych. Pod nieobecność ojca, pastora zmobilizowanego jako kapelan w Armii Federalnej, siostry pozostają w domu z matką i wierną służącą. Rodzina March była niegdyś bogata, jednak została zrujnowana, kiedy ojciec dziewcząt podjął próbę ratowania bankrutującej firmy swojego przyjaciela. Pomimo codziennych trosk i trudności życia w czasach wojny, dorastające dziewczęta potrafią cieszyć się i pomagać bardziej poszkodowanym niż one same.” (opis z okładki).

Książka była wielokrotnie przenoszona na ekran. Jest to jedna z najpoczytniejszych powieści w dziejach literatury. Zapraszamy do biblioteki i życzymy udanego odpoczynku! A.S.