Przeczytaj romans na walentynki!

Proponujemy Wam książkę o miłości na Walentynki. To najsłynniejsza powieść Ericha Segala „Love story”. love-story-erich-segal_12022

Opublikowana w 1970 roku powieść autorstwa Ericha Segala, tłumaczona na wiele języków, zrobiła światową karierę jako jeden z najgłośniejszych bestsellerów. Film „Love Story” okazał się wielkim sukcesem pisarza.

Bezpretensjonalna, można nawet śmiało powiedzieć, banalna historia miłości dwojga młodych zawdzięcza swoje powodzenie nie tylko znajomości amerykańskiego środowiska uniwersyteckiego, o którym Segal pisze, ale także umiejętności myślenia kategoriami młodzieży w ogóle i dostrzegania jej problemów przez autora, jak również świeżości podejścia po „wstydliwego” dziś niejako tematu czystego, autentycznego uczucia.

Zapraszamy do biblioteki

Ps. Propozycje innych znanych romansów znajdziecie na gazetce ściennej biblioteki.