Dzień liczby Pi

Dzień dobry! „Dzień 14 marca obchodzimy jako „dzień liczby π”, a to z tej przyczyny, że w amerykańskim sposobie zapisu daty zazwyczaj zapisuje się najpierw miesiąc, potem dzień – mamy więc 3.14. Oczywiście nie jest to π, ale najczęściej używane od ponad 2000 lat jej przybliżenie.” (Wojciechowska A., Podziwu godna liczba π, „Matematyka” 2013, 3, 7-8)

Z okazji takiego małego święta chciałabym Wam przypomnieć, że biblioteka to nie tylko bogaty księgozbiór humanistyczny, ale znaleźć coś dla siebie mogą również umysły ścisłe. Zarówno zbiory zadań, książki opisujące problemy, czy ciekawostki, literaturę fachową, ale i czasopisma, jak m.in. „Delta”, „Młody Technik”.

Zapraszam, do wypożyczeń.