Książka tygodnia

Witam! Tym razem przygotowałam dla Was książkę popularno-naukową napisaną przystępnym i zabawnym językiem. Przeczytajcie „Pi razy oko. komedia matematycznych pomyłek”, której autorem jest Matt Parker. To tytuł, który był bestsellerem w USA. Oto kilka słów o fabule: „Przeczytajcie o zabawnych, ale także tragicznych konsekwencjach matematycznych błędów, pomyłek i niedokładności. Przekonajcie się, co może się zdarzyć, kiedy w rzeczywistym świecie z matematyką coś pójdzie nie tak. Pi razy oko to przystępnie napisana, pełna humoru, ciekawostek oraz anegdot książka Matta Parkera – zarażającego swoją pasją popularyzatora matematyki, znanego z niezwykle lubianych youtube’owych kanałów Stand-up Maths i Numberphile.”

Zapraszamy do biblioteki! A. Szymoniak