Świętujemy Dzień Matki

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich mam!!!

Witam! 26 maja obchodzimy święto wszystkich mam. To jedno z piękniejszych i ważniejszych świąt w roku. Korzeniami sięga starożytności, potem świętowano w Anglii, od XIX w. w USA ale to współczesnej tradycji powróciło po II wojnie światowej. W Polsce pierwszy raz obchodzono to święto w 1914 r. w Krakowie. Obecnie Dzień Mamy obchodzi się w ponad 140 krajach ale nie ma wspólnej daty dla tego wydarzenia. Tylko w naszym kraju jest to 26 maj. W tym dniu to dzieci obdarowują swoje mamy. Najczęściej są to laurki, kwiaty słodycze, drobne upominki. Najważniejsza jest pamięć. My również składamy życzenia poprzez przygotowaną wystawkę.