Super książka na deszczowy weekend

Witam wszystkich czytelników! W każdy piątek przedstawiam Wam opis jednej książki ze zbiorów naszej biblioteki. Również dziś przygotowałam dla Was ciekawą i wciągającą powieść, która jest początkiem serii. Wspomniany wyżej tytuł to „Jutro” autorstwa Johna Marsdena. To największy młodzieżowy bestseller w historii Australii, który otrzymał mnóstwo nagród literackich. Na podstawie książki powstał również film „Tomorrow, When The War Began”. A poniżej kilka słów o fabule: „Mam na imię Ellie. Kilka dni temu wybraliśmy się w siedem osób na wyprawę do samego Piekła. Tak nazywa się niedostępne miejsce w górach. Wycieczka była próbą naszej przyjaźni. Niektórych z nas połączyła nawet coś więcej. Szczęśliwi wróciliśmy do domu. Ale to był powrót do piekła. Znaleźliśmy martwe zwierzęta, a nasi rodzice i wszyscy mieszkańcy miasta zniknęli. Okazało się, że naszego świata już nie ma. Że nie ma już żadnych zasad. A jutro musimy stworzyć własne.”

Jak potoczą się losy młodych przyjaciół? Dowiecie się tego z lektury tej książki i wszystkich pozostałych części, które możecie wypożyczyć w naszej bibliotece. Zapraszam! Anita Szymoniak