W tym tygodniu polecamy kolejny tytuł z naszych zbiorów

Witam! Dzisiaj przygotowałam dla Was książkę pełną optymizmu i dobrego ducha. To powieść „Czekolada” autorstwa Joanne Harris. Z pewnością część osób kojarzy tą książkę w związku z niezwykle udaną adaptacją filmową w gwiazdorskiej obsadzie. Zachęcam do przeczytania tego tytułu, a poniżej kilka słów o fabule: „Do małej mieściny na francuskiej prowincji, gdzie czas się zatrzymał, przyjeżdża tajemnicza młoda i piękna kobieta z córeczką. Mieszkańcy Lansquenet ze zdumieniem obserwują, jak Vianne z Anouk odnawiają starą piekarnię na rynku, by urządzić tam sklep z czekoladą. W dniu otwarcia właścicielka ofiarowuje zaglądającym do niej ciekawskim takie słodycze, jakie każdy z nich lubi najbardziej, jak gdyby znała ich najskrytsze myśli i pragnienia. Czyżby ta dziwna kobieta była czarownicą? Dla wielu mieszkańców miasteczka przyjazd Vianne jest prawdziwym darem losu, ale są i tacy, którzy zrobią wszystko, by opuściła Lansquenet. Zbliża się Wielkanoc i Vianne zamierza urządzić dla dzieci „festiwal czekolady”, lecz jej wrogowie za wszelką cenę chcą jej w tym przeszkodzić…” (opis z okładki). Serdecznie zapraszam do biblioteki!