Książka na przedświąteczny weekend

Witam wszystkich ciepło! Dziś przygotowałam dla Was coś innego. To książka ks. Jana Kaczkowskiego i Piotra Żyłki „Życie na pełnej petardzie”. Ksiądz Kaczkowski to niezwykły człowiek, którego przemyślenia warto poczytać. Niestety zmarł na nowotwór w 2016r. Mimo swojej choroby myślał o innych i radził jak cieszyć się życiem. Kilka słów o książce: „Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówił, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku. W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan opisał źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O swoim życiu i polskim Kościele mówił z odwagą i dystansem osoby, która pokonała własny strach. Wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wiedział, że być może nie zostało mu wiele czasu.”

Po książkę zapraszam do biblioteki. Pamiętajcie, że czynna jest tylko we wtorek przed świętami w godz. 9-11 i 15-17. Potem zapraszamy w czasie ferii na 2 dyżury. Datę i godzinę prześlę Wam na dziennik. Pozdrawiam. A. Szymoniak