Warto przeczytać

Witajcie! Dziś piątek, więc czas na polecenie ciekawej książki ze zbiorów naszej biblioteki. Dziś polecam Wam trzymający w napięciu thriller „Osobliwy dom pani Peregrine”. To napisana dla młodzieży książka, która pochłonie Was do reszty. Oto kilka słów o fabule: „Życie Jacoba nie zapowiadało się ekscytująco. Pogodził się z myślą, że nigdy nie zostanie odkrywcą i nigdy nie będzie miał wielu przyjaciół. Ważne miejsce w jego życiu zajmował dziadek. To on najbardziej mu imponował i to on opowiadał mu najlepsze historie na dobranoc o pogodnym sierocińcu na walijskiej wysepce, ukrytym przed złem, wojną i potworami… Aż pewnego dnia dziadek Portman umarł w niejasnych okolicznościach. I wtedy wszystko się zaczęło… Jacob wyrusza na odciętą od świata wyspę, by zgłębić jej tajemnice. Czy zmierzy się z potworami ze swoich snów? Czy osobliwe dzieci ze starych fotografii naprawdę istniały? Co jest bajką, a co prawdą? Co jest faktem, a co urojeniem?”

W bibliotece czekają na Was również kolejne części tej serii. Zapraszam do wypożyczeń! A. Szymoniak