Książka tygodnia

Dziś prezentuje Wam biografię niezwykłego człowieka, twórcy, wizjonera. To książka „Elon Musk” Ashlee Vance. Pewnie każdy widział start rakiety Falcon, która zabrała amerykańskich astronautów na stację kosmiczną. To pierwszy lot w kosmos USA od wielu lat. To firma Elona Muska wraz z NASA jest twórcą tego sukcesu. Pierwszy raz komercyjna firma wysyła ludzi w kosmos. Poczytajcie o twórcy SpaceX i TESLI: „Wizjoner, geniusz, nieznośny szef, najbardziej zuchwały przedsiębiorca Doliny Krzemowej, jeden z najbogatszych ludzi na Ziemi. Człowiek stawiany w jednym szeregu z Thomasem Edisonem, Henrym Fordem i Stevem Jobsem. Każdy start-up w jego rękach zmienia się w złoto. Stworzył PayPala, koncern samochodowy TESLA MOTORS, a także SpaceX – firmę wysyłającą prywatne rakiety w kosmos. Muskowi udało się, mimo że jego życie jest niedorzeczne. A może właśnie dlatego.”

Przeczytajcie koniecznie. Zapraszamy do biblioteki! A. Szymoniak