Nowy tydzień z nową książką

Witajcie! Ponieważ 1 marca przypada Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych postanowiliśmy przybliżyć Wam tę niełatwą część historii Polski. Przedstawiamy Wam 2 część książki Szymona Nowaka „Dziewczyny Wyklęte 2”. Jest to spis wspomnień 15 kobiet, wtedy dziewcząt, walczących ramię w ramię ze swoimi kolegami w partyzantce. Oto krótki opis książki: „Druga część bestselleru Szymona Nowaka o cichych bohaterkach zmagań o wolną Polskę, które los zmusił do bezkompromisowych wyborów. O kobiecości rzuconej w wir krwawej wojny domowej toczonej przez komunistów bez żadnych zasad. Przez całe lata skazane na zapomnienie czy pogardę – zawsze broniły honoru leśnego Wojska Polskiego. Dziś historia zaczyna przyznawać im rację, a ich nazwiska przedostają się do podręczników”.

Jeżeli zaciekawił Was opis i macie ochotę przeczytać ten tytuł, to zapraszamy do nas.

Z tej serii książek znajdziecie w naszej bibliotece jescze: „Dziewczyny z Powstania”, „Dziewczyny wojenne”, „Dziewczyny z Syberii”, „Dziewczyny Wyklęte 1”, „Dziewczyny Ocalałe”.