Archiwa autora: Ewa

PAX

Drodzy Uczniowie.

Gorąco zachęcamy Was do sięgnięcia po jedną z naszych nowości – książkę „PAX”, której autorką jest Sara Pennypacker. Owa książka ta została okrzyknięta drugim „Małym Księciem” i bije rekordy popularności wśród młodzieży.

Odkąd Peter uratował osieroconego liska, on i Pax byli nierozłączni. Pewnego dnia dzieje się jednak coś, czego Peter nigdy by się nie spodziewał: jego ojciec idzie do wojska i chłopiec musi się przeprowadzić do dziadka, którego słabo zna i raczej nie lubi (ze wzajemnością) – a lisa wypuścić do lasu.
Jednak już pierwszej nocy Peter wymyka się z domu dziadka i wyrusza do swojego domu, oddalonego o 500 kilometrów, gdzie ma nadzieję zastać Paxa.
Lis w tym czasie musi się nauczyć, jak przetrwać w dzikim lesie, i na nowo odkryć świat ludzi i zwierząt. Nigdy jednak nie traci nadziei, że jego chłopiec po niego wróci.

Czy chłopiec dotrze sam do domu? I czy odnajdzie tam Paxa?

Dowiedzcie się sami :)

 

(Opis częściowo z internetu)

BEZ POŻEGNANIA

Drodzy uczniowie. Jako pierwszą z naszych nowości pragniemy polecić Wam powieść „BEZ POŻEGNANIA”, którą stworzyła Mia Sheridan. Jest to przepiękna powieść o miłości, jednak pełnej rozczarowań i dramatów…

Byli braćmi – bliźniakami – i choć kochałam obu, moje serce należało tylko do jednego z nich.

Lia Del Valle kochała Prestona Sawyera właściwie od zawsze. Córka ubogiej imigrantki z Meksyku, najmującej się do pracy na farmie, wychowała się w Dolinie Kalifornijskiej jako wyrzutek, mając za dom maleńki dawny budynek gospodarczy. Ale jej serce odnalazło wolność na bezkresnych polach farmy Sawyerów i w towarzystwie chłopców, którzy stali się jej jedynymi przyjaciółmi.

Preston wzdychał do Lii, odkąd był nastolatkiem. Ale przed uczynieniem pierwszego kroku powstrzymywała go złożona obietnica. Aż do pewnego skwarnego letniego wieczoru, kiedy połączyły się ich światy. Zainicjowało to ciąg wydarzeń, który już na zawsze miał zmienić ich życie.

Lia wraca właśnie do miasteczka po tym, jak zniknęła bez śladu na długich sześć miesięcy. Jest pełna determinacji, aby odzyskać swoje serce, życie i dziecko – syna, który przyszedł na świat jako owoc namiętności, miłości i dojrzewającego latami pragnienia.

Preston radzi sobie z ciężką pracą na farmie i z wychowywaniem ukochanego synka, ale nie jest pewien, czy raz jeszcze poradzi sobie z uczuciem do Lii. I możliwe, że wcale nie ma ochoty próbować. Czy duma i gorycz powstrzymają go przed sięgnięciem po to, czego zawsze pragnął?

Jak naprawić to, co zostało nieodwracalnie zniszczone? Jak wybaczyć niewybaczalne? Jak zrozumieć, że prawdziwy honor bierze się nie ze słów ani z okoliczności, ale z głębi serca, gdzie kryje się prawda? Jak uporać się z dawnymi ranami i odkryć, że zdarza się taka miłość, która jest równie stała i niezmienna jak rodząca plony ziemia?

Serdecznie polecamy :)

 

(Opis z internetu)

NOWOŚCI!!!!

Kochani Uczniowie naszej fantastycznej Szkoły!
Dzisiaj świętujemy Światowy Dzień Książki! Z tej okazji mamy dla Was masę nowości 😊 począwszy od jutra, codziennie będziemy Wam przybliżać każdą z tych pozycji, abyście mogli wybrać coś w sam raz dla siebie 🙆‍♀️📚
Pamiętajcie że weekend majowy zbliża się wielkimi krokami 👣 👣👣warto wygospodarować sobie trochę czasu na relaks z książką 
Pozdrawiamy poniedziałkowo 🙋‍31162258_1275556135909426_6780913972113103331_n🙋‍

Drodzy Uczniowie 🙂 zachęcamy Was gorąco do wypożyczania naszej szkolnej prasy 📰📰📰 Dzisiaj 30124699_1265221876942852_5101918637293724569_nmamy dla Was duuuuużo nowości!
👉 DELTA
👉CHEMIA W SZKOLE
👉FIZYKA Z ASTRONOMIĄ
👉GEOGRAFIA W SZKOLE
👉ŚWIADOMOŚCI HISTORYCZNE Z WIEDZĄ O SPOŁECZEŃSTWIE
👉MÓWIĄ WIEKI. MAGAZYN HISTORYCZNY

Czekamy na Was w CZYTELNI CZASOPISM dzisiaj do 15.oo

A wszystkim tym, którzy już zakończyli pracowity szkolny tydzień życzymy wiele dobrego na weekend 🌞🌞

Do zobaczenia w poniedziałek 🕰 🙋‍♀️

Kiedy duchy przeszłości wychodzą z szafy…

Zdarzają się w życiu momenty, kiedy trudno jest nam zaakceptować sytuacje, w której się znaleźliśmy. Kiedy towarzyszy nam uczucie, że wszystko co robimy zmierza donikąd. I zapewne niejednokrotnie, każdy z nas tego doświadczył… Jednak czy nie dzieje się tak, że po nocy zawsze wychodzi słońce?

Tym krótkim słowem wstępu chciałabym Wam dziś przybliżyć powieść Anny J. Szepielak „Znów nadejdzie świt”, której to bohaterka musi zmierzyć się z duchami przeszłości swojej rodziny. Zawsze pogodna, tryskająca energią dziewczyna żyje dniem dzisiejszym, nie przejmuje się przyszłością ani nie zaprząta sobie głowy przeszłością. Los jednak bywa przewrotny…  Owa przeszłość, jakże okrutna i tragiczna, zamknięta do tej pory na klucz znów ujrzy światło dzienne. Jak to wpłynie na młodą dziewczynę? Jak sobie z tym poradzi?

Przeczytajcie koniecznie!

…Zapraszam do Biblioteki…

E.R.

Cooogito!

Drodzy uczniowie! Zachęcamy Was gorąco abyście zajrzeli do naszej Czytelni Czasopism! Czeka tu na Was najnowsze Cogito :) dowiecie się z niego m.in. jakie są plusy i minusy ciągle modnej Iberystyki. Poznacie ciekawe informacje o zawodzie audytora, co pomoże Wam ustalić, czy macie ku niemu predyspozycje. Będzie również małe co nieco dla użytkowników Instagrama :)

Ale przede wszystkim…
Z języka polskiego przypomnicie sobie najważniejsze informacje odnośnie Epoki Baroku
Z WOSu odbędziecie krótką powtórkę z dyplomacji
Z geografii pogłębicie swoją wiedzę o hydrosferze (bo przecież pytania o rolę wody w życiu i gospodarce człowieka często pojawiają się na maturze)
Z matematyki będziecie mieli możliwość poćwiczyć zadania maturale, by następnie zweryfikować swoje odpowiedzi korzystając z podanych rozwiązań opatrzonych komentarzem!

Będzie nam bardzo miło Was widzieć :)