Archiwa autora: Ewa

Kiedy duchy przeszłości wychodzą z szafy…

Zdarzają się w życiu momenty, kiedy trudno jest nam zaakceptować sytuacje, w której się znaleźliśmy. Kiedy towarzyszy nam uczucie, że wszystko co robimy zmierza donikąd. I zapewne niejednokrotnie, każdy z nas tego doświadczył… Jednak czy nie dzieje się tak, że po nocy zawsze wychodzi słońce?

Tym krótkim słowem wstępu chciałabym Wam dziś przybliżyć powieść Anny J. Szepielak „Znów nadejdzie świt”, której to bohaterka musi zmierzyć się z duchami przeszłości swojej rodziny. Zawsze pogodna, tryskająca energią dziewczyna żyje dniem dzisiejszym, nie przejmuje się przyszłością ani nie zaprząta sobie głowy przeszłością. Los jednak bywa przewrotny…  Owa przeszłość, jakże okrutna i tragiczna, zamknięta do tej pory na klucz znów ujrzy światło dzienne. Jak to wpłynie na młodą dziewczynę? Jak sobie z tym poradzi?

Przeczytajcie koniecznie!

…Zapraszam do Biblioteki…

E.R.

Cooogito!

Drodzy uczniowie! Zachęcamy Was gorąco abyście zajrzeli do naszej Czytelni Czasopism! Czeka tu na Was najnowsze Cogito :) dowiecie się z niego m.in. jakie są plusy i minusy ciągle modnej Iberystyki. Poznacie ciekawe informacje o zawodzie audytora, co pomoże Wam ustalić, czy macie ku niemu predyspozycje. Będzie również małe co nieco dla użytkowników Instagrama :)

Ale przede wszystkim…
Z języka polskiego przypomnicie sobie najważniejsze informacje odnośnie Epoki Baroku
Z WOSu odbędziecie krótką powtórkę z dyplomacji
Z geografii pogłębicie swoją wiedzę o hydrosferze (bo przecież pytania o rolę wody w życiu i gospodarce człowieka często pojawiają się na maturze)
Z matematyki będziecie mieli możliwość poćwiczyć zadania maturale, by następnie zweryfikować swoje odpowiedzi korzystając z podanych rozwiązań opatrzonych komentarzem!

Będzie nam bardzo miło Was widzieć :)